Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Jegyek válthatók a Filharmónia Magyarország szegedi irodájában (6720 Szeged,Klauzál tér 7.), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett
klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a
jegyár is változhat.
Az idei évtől a páholyok csak egyben megvásárolhatók.
Részletfizetési határidők:
I. részlet: a bérlet megvásárlásakor
II. részlet: 2024. december 10-ig
III. részlet: 2025. február 25-ig
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2024. június 30-ig tart, új bérlet 2024.október 29-ig, az első hangversenyig váltható.
Bérletek válthatók a Filharmónia Magyarország szegedi irodájában (6720 Szeged,Klauzál tér 7.), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Ha Liszt Ferenc magyarországi kapcsolataira gondolunk, valószínűleg nem Jókai fog először eszünkbe jutni, pedig a két művészi nagyság kapcsolata nagy időt ölel fel. Ismeretségük nem barátsággal kezdődött, mert Jókai annyira zokon vette, hogy Liszt a magyar népzenét (helyesebben a magyar nótát) a cigányzenével azonosította, hogy még egy versében is számonkérte Lisztet. Egy évtized múltán viszont Liszt barátságot kötött a Jókai házaspárral, hiszen Jókai felesége, Laborfalvi Róza egy melodrámát adott elő magyarul, Liszt kíséretével, és bár Liszt nem tudott magyarul, Laborfalvi pedig nem értett a zenéhez, mégis kiválóan játszottak együtt. Ezen felbuzdulva írta Jókai a Holt költő szerelme című művét, amit szintén felesége és Liszt vitt a nagyközönség elé. Liszt szívesen vendégeskedett Jókaiéknál, és minden bizonnyal a kultúra ügyét is többször megvitatták.
Liszt ugyanakkor nemcsak a magyar irodalom iránt mutatott nagy érdeklődést. Dante Isteni színjátéka olyan nagy hatással volt rá, hogy egy szonátát és egy szimfóniát is ihletett. A Dante-szimfónia a poklot és a purgatóriumot jeleníti meg, illetve a végén egy angyali hangon megszólaló Magnificat is szerepel – a mennyország helyett, mivel bár Liszt tett volna kísérletet a megzenésítésére, Wagner lebeszélte róla, mondván, hogy földi halandó sem elképzelni, sem megzenésíteni nem tudja azt. A mű ennek ellenére igazán mély benyomást kelt a hallgatóban.
Ahogyan Liszt sem tudott jól magyarul, de egész Európában sikerre vitte a magyar zene ügyét, Magyar fantáziáját ezen a koncerten egy külföldi szólista, Kevin Chen játssza majd. Jókai szövegét Kosztolányi József adja elő, a Szegedi Szimfonikus Zenekar különleges Liszt-műsorát pedig Dubóczky Gergely vezényli.